Rolovacie brány

Rolovacie brány

Existuje mnoho typov garážových brán, vrátane rolovacích, sekčných a tiež výklopných. Výber správnych brán závisí predovšetkým na našich požiadavkách na výrobok. Ak majú mať napr. elektrický pohon a majú zaberať minimálny priestor, mali by sme sa rozhodnúť pre brány rolovacie.
Rolovacie brány sú univerzálne. Môžeme ich namontovať ako do už existujúcich objektov, tak aj do tých, ktoré sa ešte len stavajú. Prednosťou rolovacích brán je úspora priestoru, pretože sa otvárajú v zvislej rovine. Lamela sa nabaľuje do krycieho boxu o veľkosti 250 až 350mm. Ocenia to predovšetkým ľudia, ktorí nemajú možnosť kotviť vodiace profily do stropu ako sa to musí pri sekčných bránach . Zdvihnutá plocha brán neobmedzuje tiež výhľad, čo značne ovplyvňuje bezpečnosť osoby, ktorá riadi auto.
Rolovacie brány sa nielen pohodlne obsluhujú, ale sú predovšetkým bezpečné. Elektrický pohon môže prijímať signál káblom (spínač) alebo vzduchom - rádiový. Rádiové ovládanie dovoľuje otváranie a zatváranie brány pomocou ovládača, bez nutnosti vystúpenia z vozidla. To oceníme najmä večer, v zime, a tiež za dažďa. Brány sú tiež vybavené poistkou proti pádu. Okrem toho brány je možné vybaviť radom bezpečnostných prvkov, ako sú napríklad fotobunky, optická lišta.